Autor    Historická beletrie    Pro děti    Literatura faktu    CD & DVD    Talk Show    Objednávka
English version
Přemyslovská Epopej I. (3 CD v mp3)   
nakladatelství Tympanum Praha
rok vydání: 2014
délka 25 hodin, 56 minut
Cena: 400 Kč

První díl románové fresky v plném znění, vynikajícím způsobem čte Jan Hyhlík. Vydáno ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana.
Přemyslovská Epopej II. (3 CD v mp3)   
nakladatelství Tympanum Praha
rok vydání: 2015
délka 26 hodin, 6 minut
Cena: 400 Kč

Druhý díl románové fresky v plném znění, vynikajícím způsobem čte Jan Hyhlík. Vydáno ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana.
Přemyslovská Epopej III. (3 CD v mp3)   
nakladatelství Tympanum Praha
rok vydání: 2015
délka 26 hodin, 5 minut
Cena: 400 Kč

Třetí díl románové fresky v plném znění, vynikajícím způsobem čte Jan Hyhlík. Vydáno ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana.
Přemyslovská Epopej IV. (3 CD v mp3)   
nakladatelství Tympanum Praha
rok vydání: 2015
délka 27 hodin, 22 minut
Cena: 400 Kč

Čtvrtý závěrečný díl románové fresky v plném znění, vynikajícím způsobem čte Jan Hyhlík. Vydáno ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana.
Plzeňské mordy (1 CD v mp3)   
nakladatelství Vyšehrad Praha
rok vydání: 2012
délka 126 minut
Cena: 300 Kč

Dramatizace úvodního příběhu Letopisů královské komory (detektivní příběhy z poloviny 16. století). Účinkují: Jaromír Meduna, Otakar Brousek, Václav Vydra, Jan Meduna, Miloš Hlavice, Magdaléna Borová, Petr Lněnička a Zdaňka Sajfrtová.
Ulička hanby (1 CD v mp3)   
nakladatelství Vyšehrad Praha
rok vydání: 2015
délka 138 minut
Cena: 300 Kč

Dramatizace příběhu Letopisů královské komory (detektivní příběhy z poloviny 16. století), který se odehrává v prostředí staroměstských nevěstinců. Účinkují: Jaromír Meduna, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Marek Holý, Václav Rašilov, Petr Lněnička, Otakar Brousek ml a další


VyprodánoKrev na lopuchu (2 CD)   
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2014
délka 147 minut
Cena: 249 Kč

Vynikajícím způsobem Pavel Rimský interpretuje pět povídek ze stejnojmenné knihy. Sám jsem si opravdu s chutí poslechl :-)
Adventní kletba (2CD)   
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2012
délka 150 minut
Cena: 250 Kč

Královský prokurátor Oldřich z Chlumu se spolu se svým pomocníkem panošem Otou ocitne jedné bouřlivé noci na hradě Krašově. O pomoc ho požádá hradní paní, neboť se tu během adventu zjevují předci jejího manžela, kteří tu dříve zemřeli za podivných okolností. Podle svého románu upravil Vlastimil Vondruška, interpretuje Jiří Ornest a Jan Vlasák, hudba Petr Traxler.


VyprodánoApage Satanas! (1CD ve formátu mp3)   
nakladatelství Vyšehrad Praha
rok vydání: 2012
délka 303 minut
Cena: 249 Kč

Zkrácená čtená verze románu A page Satanas!, upravil Vlastimil Vondruška, čtou Vladislav Beneš a Valerie Zawadská
Jménem krále (2CD)   
rok vydání: 2012
Cena: 280 Kč

Audioverzi podle stejnojmenné knihy upravil Vlastimil Vondruška, interpretují Vladislav Beneš a Alois Švehlík, natočilo a vydalo Nakladatelství Vyšehrad a Audiostory Prahy
Gaudeamus konšelé (1 DVD)   
Divadelní hra Vlastimila Vondrušky s písněmi Petra Traxlera
Záznam představení v Divadle U Hasičů v Praze
délka: 80 min.
Cena: 200 Kč

V renesančním městě mají potulní herci sehrát představení o lásce. Purkmistr s písařem se je však snaží přesvědčit, aby raději hráli o moudrosti konšelů. Hra řeší vtipně a s laskavým humorem věčný konflikt mezi láskou a svobodou na jedné straně a mocí spojenou s nadutostí na straně druhé. Jakákoli podobnost s dneškem je ovšem čistě náhodná.

Vystupují bratři Traxlerové, herci z divadel v Praze a v Mladé Boleslavi, v roli Autora se představí sám autor.
Jménem krále (1 DVD)   
ve spolupráci s TV NOVA vydal Magicbox Praha
rok vydání: 2009
délka: 78 min.
Cena: 399 Kč

Film podle příběhu Osudný turnaj. Oldřich z Chlumu, zástupce krále Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu, odjíždí z pověření svého panovníka na hrad Vartemberk. Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé a krásné Ludmily z Vartemberka, jimž má být potvrzen mír mezi znepřátelenými šlechtickými rody. Během cesty narazí na mrtvolu kupce, kterého přepadli a oloupili lupiči. Po jejich stopách pošle svého panoš Otu, ale vrahům se podaří uniknout. V té době ještě nikdo netuší, jak tento zločin ovlivní slavnost, která se má spolu s turnajem konat následujícího dne. Jenže ještě téhož večera se na slavnostní tabuli na hradě Vartemberku objeví citróny, které vrazi uloupili z kupeckého vozu. A vzápětí je zavražděn purkrabí Jošt. Ale není to poslední mrtvý...

V hlavních rolích Karel Roden, Klára Issová, Jan Dolanský, David Matásek, Jan Kanyza, David Prachař, Martin Štěpánek, Saša Rašilov ad., scénář Vlastimil Vondruška, režie Petr Nikolaev

Vyprodáno


Trailer:
Lidový rok – Kalendářní zvyky českého lidu od středověku (4 DVD – 12 hodin videa)   
Vyrobil Filmexport Home Video
rok vydání: 2008
film 297 min., bonusy 415 min.
Cena: 300 Kč

Vyprávění Vlastimila Vondrušky o kalendářních zvycích a obyčejích českého lidu v dávné i nedávné minulosti ve filmové podobě, doplněné řadou unikátních filmových dokumentů ze sbírek předních českých a moravských muzeí. Na čtyřech discích je v přehledných kapitolách zpracován historický vývoj obyčejů celého kalendářního roku od Hromnic a masopustu přes vynášení Morany, Velikonoce, pálení ohňů, poutě, Dušičky a adventní zábavu, až do oslavy Vánoc a koledy. Původními písněmi doprovází Petr Traxler. Dobové písemné dokumenty interpretují Otakar Brousek st. a Stanislav Lehký.

Vyprodáno


Záhada zlaté štoly - rozhlasová dramatizace podle stejnojmenné knihy (2 CD)   
Interpretují: Martin Štěpánek, Otakar Brousek st. a Martin Polách
Natočil Český rozhlas Sever v září 2008, vydala MOBA Brno 2008
Cena: 300 Kč
Vyprodáno


Dýka s hadem - rozhlasová dramatizace podle stejnojmenné knihy (2 CD)   
Interpretují: Radoval Lukavský, Otakar Brousek st. a Martin Polách
Natočil Český rozhlas Sever v září 2007, vydala MOBA Brno 2007
Cena: 300 Kč
Vyprodáno


  e-mail :