Autor    Historická beletrie    Pro děti    Literatura faktu    CD & DVD    Talk Show    Objednávka
English version

  Dětská beletrieFiorella a Bratrstvo křišťálu
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2006
počet stran: 300
Cena: 299 Kč

Dobrodružný historický román s detektivní zápletkou pro mládež, ale i pro dospělé. Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kdeFiorella pozná dva nerozlučné kamarády - Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji do své party nepřijali. Záhy se s novými přáteli ujímá pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. Sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší i nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie.


VyprodánoFiorella a záhada mrtvého netopýra
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2007
počet stran: 304
Cena: 299 Kč


Druhý příběh alchymistovy dcery Fiorelly z Prahy císaře Rudolfa II. I tentokrát jde o detektivní příběh plný dobrodružství a tajemství. Na Pražském hradě v uličce alchymistů byl zabit mistr Guldram z Oybinu. U jeho těla ležel netopýr. Má v případu prsty ďábel, jak tvrdí inkvizice? Další vraždu na Starém Městě pražském šetří rychtář Přibík a nakonec se objeví ještě třetí mrtvý... A aby nebylo událostí dost, Fiorella má pocit, že se zamilovala, ale strašně žárlí.Fiorella a hřbitov upírů
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2012
počet stran: 272
Cena: 299 Kč


Fiorella je nejen dcerou alchymisty císaře Rudolfa II., ale v převleku za chlapce je i jeho učedníkem. Už rok žije v Praze a se svými kamarády Martinem a Lukášem několikrát prokázala mimořádný důvtip, když rozluštila záhady, na které rozum dospělých nestačil. Jenže hrozí nové nebezpečí. Tělo mrtvého muže, které se našlo na předměstském hřbitově, má na krku otisky upířích zubů. A o týden později se objeví další tělo a kdosi dokonce zahlédl upíra v černém plášti. Tamní farář je učený muž a nevěří na síly pekla, je však povinen povolat inkvizici. Současně požádá o pomoc svého synovce Lukáše a je tedy logické, že se pátrání ujme Bratrstvo křišťálu. Tak začíná dobrodružné pátrání nejen v křivolakých staroměstských uličkách, ale také za pražskými hradbami. Záhy se totiž ukáže, že stopy vedou právě tam.


Fiorella a dům ztracených duší
nakladatelství MOBA Brno
rok vydání: 2016
počet stran: 352
Cena: 299 Kč


O domě U Bezhlavého kohouta v Templové uličce se říká, že je prokletý. Kdysi v něm zemřela celá rodina na mor, později v něm jistý pekař zabil svou manželku. Dům zůstal dlouho prázdný, ale pak ho koupil Hanuš, vzdálený příbuzný sklepnice Lucie.Její sestřenice ji požádá o pomoc, protože se po domě potulují démoni. Tentokrát jde o život opravdu všem členům Bratrstva křišťálu.
  e-mail: