NOVINKY


Právě vyšlo - Pomsta bílého jednorožce

1.7.2020

Tentokrát vyšetřuje Oldřich z Chlumu v okolí Bezdězu. Místa, jako je třeba Peklo, tady skutečně existují a už sám název napovídá, že tentokrát jsem sáhl do „šuplíku“ příběhu až mysteriózního.

Pomsta bílého jednorožce
Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou náhodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózním způsobem umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná.


Právě vyšlo - Křišťálový klíč II.

24.5.2020

Tak se snad vracíme k normálnímu životu. Právě vyšel druhý díl Křišťálového klíče. Pokud by se Vám nechtělo do knihkupectví, můžete objednat u MOBY nebo na mých stránkách - v tom případě můžete mít knihu i s podpisem.

Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen
Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i císařskými úředníky a kněžími.


Letní výstup s Oldřichem z Chlumu se ruší

21.4.2020

S politováním sděluji, že se letní výstup s Oldřichem z Chlumu na Bezděz ruší a snad se bude konat až v roce 2021. Všechny zdravím a držím palce, ať už je to za námi.


Krátké povídání o knížkách a tak vůbec...

10.4.2020

https://dvojka.rozhlas.cz/zije-divadlo-ziji-knizky-cesky-rozhlas-dvojka-spousti-12hodinovy-zivy-maraton-na-8178108/15


Pojďme si povídat (s Jiřím Dvořákem)

31.3.2020

Mé první mediální vystoupení přes Skype. Co všechno mne karanténa naučila …