NOVINKY


Jubilejní 50. audiokniha

30.8.2020

Mé romány vycházejí už delší dobu jako audioknihy na CD i v mp3 ke stažení. Každého autora samozřejmě potěší, pokud mu napíše třeba řidič kamionu, že s Husitskou epopejí jezdí po Evropě, nebo čtenář, který mi popsal, jak s rodinou jeli na dovolenou do Chorvatska s Oldřichem z Chlumu a jak byli vděční za každou zácpu na dálnici, protože se báli, že dojedou dříve, než příběh skončí. A při všem tom shonu mi uniklo, že slavím výročí - 50 CD s mými příběhy! Tím jubilejním jsou Prodavači ostatků, které opravdu skvěle načetl Pavel Soukup. Na stříbrné příčce, tedy jako 49. titul, vyšla nedávno Pomsta bílého jednorožce. Tu čte Aleš Procházka, který přebírá žezlo po panu Janovi Hyhlíkovi.

Prodavači ostatků - audiokniha


Právě píšu - Spiknutí oběšenců

25.8.2020

Začal jsem psát dalšího Oldřicha z Chlumu. Měl by vyjít začátkem příštího roku pod názvem Spiknutí oběšenců. Nevěřili byste, co práce mi dalo vymyslet, jak by se oběšenci mohli spiknout a po své popravě dál páchat zločiny. Ale nakonec jsem na to přišel. Protože se vždycky snažím, aby každý „oldřichovský“ román měl trochu jinou dynamiku, jiné detektivní zápletky a v mezích únosné míry i nové soukromé prožitky hlavních hrdinů, prozradím ještě, že se v téhle knize chce panoš Ota oženit a krajem se roznese zvěst, že Oldřicha z Chlumu zamordovali.
A ještě trocha faktografie. Příběh se odehrává rok po svatbě Oldřicha z Chlumu s Ludmilou z Vartemberka opět v severních Čechách, kde ještě doznívá nepřátelství Vartemberků a Ronovců. Jsou to léta, kdy se v celém Českém království usilovně budovaly nové hrady a zakládala města. A stejně jako dnes, stavby se zpožďovaly, kradlo se a odpovědní činitelé byli mnohdy neschopní. Co by si tehdy počali, kdyby neměli Oldřicha z Chlumu!


Právě vyšlo - Pomsta bílého jednorožce

1.7.2020

Tentokrát vyšetřuje Oldřich z Chlumu v okolí Bezdězu. Místa, jako je třeba Peklo, tady skutečně existují a už sám název napovídá, že tentokrát jsem sáhl do „šuplíku“ příběhu až mysteriózního.

Pomsta bílého jednorožce
Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou náhodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózním způsobem umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná.


Právě vyšlo - Křišťálový klíč II.

24.5.2020

Tak se snad vracíme k normálnímu životu. Právě vyšel druhý díl Křišťálového klíče. Pokud by se Vám nechtělo do knihkupectví, můžete objednat u MOBY nebo na mých stránkách - v tom případě můžete mít knihu i s podpisem.

Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen
Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i císařskými úředníky a kněžími.


Letní výstup s Oldřichem z Chlumu se ruší

21.4.2020

S politováním sděluji, že se letní výstup s Oldřichem z Chlumu na Bezděz ruší a snad se bude konat až v roce 2021. Všechny zdravím a držím palce, ať už je to za námi.


Krátké povídání o knížkách a tak vůbec...

10.4.2020

https://dvojka.rozhlas.cz/zije-divadlo-ziji-knizky-cesky-rozhlas-dvojka-spousti-12hodinovy-zivy-maraton-na-8178108/15


Pojďme si povídat (s Jiřím Dvořákem)

31.3.2020

Mé první mediální vystoupení přes Skype. Co všechno mne karanténa naučila …