PŘIPRAVUJE SE


Do konce roku 2020 vyjdou ještě dva mé tituly. Oba jsou už napsané a připravují se k vydání. Zatím však neznám přesné termíny, protože po jarní krizi knižního trhu jsou tiskárny přetížené a rukopisy mají jisté zpoždění. Ale až bude termín jistý, dám vědět.


Křišťálový klíč III. – Jarmarečník

Vypravěčkou událostí třetího dílu je Vilemína, dcera druhého Ignácova syna Johana. Její osudy jsou také základní osou děje, neboť si projde velkým osobním zklamáním, ale současně se jako žena dokáže prosadit v plátenickém podnikání. Dědicové syna Ignáce Heřmana přijdou o Falknovskou huť, kterou získala Leopoldova bývalá snoubenka Hildegarda a ta žije pro jedinou věc - rodu Heřmanů se pomstít. Doplácí na to všichni, kteří se dál věnují sklářství, ale právě s pomocí Vilemíny se její bratr Ambrož dokáže postavit na vlastní nohy a založí novou sklářskou huť. Tradiční obchod nahrazují dravé obchodní kompanie, které nemilosrdně likvidují konkurenci. Na to doplatí nejmladší z Ignácových synů Matyáš, který je nakonec nucen živit se jako trhovec - jarmarečník. To je ovšem jen zlomek událostí, které 3. díl popisuje.

Ukázka


Manželské zrcadlo - příběh z řady Letopisy Královské komory

Na Starém Městě pražském je v domě tiskaře Jana Severína otrávena jeho švagrová Klárka. Vzápětí je z toho zločinu obviněn on sám. I když všechno svědčí proti němu, ujímá se Jiří Adam z Dobronína soukromého pátrání, neboť tuší, že věc není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Do hry vstupuje snaha utrakvistických konšelů a učenců zabránit vydání Hájkovy Kroniky české, která se právě u Jana Severína tiskne. Rozpoutá se složitá právní bitva, v níž pomáhá bývalý královský notář Ulrich z Jenišova. Záhy se ukáže, že klíč je třeba hledat v knize Manželské zrcadlo, kterou obdržela hospodyně Jiřího Adama z Dobronína Rozárka. A vše ještě komplikuje Petr Korec, který potká svou milenku z mládí, nyní šenkýřku na Anenském rynku. Tím začíná řetěz podivných událostí, v nichž hraje roli víra, čest, nevěra a hamižnost.

Ukázka


Oldřich z Chlumu - Spiknutí oběšenců

Na jaro roku 2021 chystám další příběh Oldřicha z Chlumu, který se bude znovu odehrávat u nás v severních Čechách. Jmenovat se bude Spiknutí oběšenců a bude to jako obvykle zamotaný tajuplný příběh s bezohlednými zločiny, milostnými dobrodružstvími panoše Oty a překvapivým řešením.

Anotace: Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy ten mord spáchali právě ti čtyři oběšenci. Lidé jsou zastrašeni a zvláště s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a přibývají mrtví, ale co je nejhorší, podle svědků je mají na svědomí oběšení sourozenci.